Flo Busch - Let it Flow 2023
€14,95
Gratis verzending vanaf €150!
De naam zegt het zelf, LET IT FLOW!! Deze wijn is een en al sappigheid en fraicheur. Toch is deze wijn niet enkel gebaseerd op het primaire fruit maar bezit hij ook een volle materie. Een glas dat vraagt naar meer!
Print productfiche
Print productfiche
Houdbaarheid
2 - 5 jaar
Combinatie gerechten
Grillades, gestoofde groenten, tapas, aperitief (licht gekoeld)
Website
Algemene info domein
Het avontuur 'Domaine Flo Busch' begon in 2018, bij Montpeyroux in de Hérault (Languedoc) in het gereputeerde terroir van Terrasses du Larzac.
Florian of Flo groeide op in Duitsland waar zijn ouders een van de beste biodynamische wijndomeinen van de Moezel bezitten, namelijk Clemens Busch.
Na zijn studies op de Universiteit van Geisenheim deed Flo verschillende ervaringen op in Nieuw Zeeland en Frankrijk.
Tijdens zijn periode bij het gereputeerde Domaine d'Aupilhac in Montpeyroux leerde hij zijn vriendin Paola kennen met wie hij samen het project Flo Busch startte.
Op vandaag telt het domein 8ha wijngaarden beplant met 5 cépages. Twee witte, rolle en grenache blanc, 3 rode, grenache noir, carignan en mourvedre.
Alle wijngaarden worden biodynamisch bewerkt en sinds 2023 zijn de wijnen Demeter gecertifieerd.
Tijdens het wijnmaker wordt er minimaal tussengekomen. Om wijnen met pure expressie te maken wordt er spontaan vergist met indogene gist. Er wordt niet geklaard of gefilterd. Sulfiet wordt minimaal gebruikt enkel indien nodig.
Het doel is evenwichtige wijnen te maken met finesse en diepgang, en dat proef je in ieder glas van Flo Busch!!
Vinificatie info
14 dagen zachte maceratie (infusie), semi carbonique met ongeveer 35% van de takjes. Regelmatige remontages om zachte tannines te bekomen maar vooral om een evenwichtige wijn met fraicheur te behouden.
Vergisting met indogene gist, niet gefilterd noch geklaard.
Rijpingsmethode
Cuve inox
Product soort
Wijn
Kleur
Rood
Land
Frankrijk
Regio
Languedoc
Producent
Flo Busch
Appelatie
Vin de france
Jaargang
2023
Type
Sappig Fruitig
Flesformaat
75cl
Druivensoort
Grenache Carignan
Mousserend/Stil
Stil
Droog/Zoet
Droog
Teeltmethode
Biodynamie
alle prijzen inclusief btw. en indicatief zolang niet ingelogd





Onze troeven