Osvaldo Viberti - Barolo del Commune di La Morra - 2021

Osvaldo Viberti - Barolo del Commune di La Morra - 2021

€29,25
Gratis verzending vanaf €150!
Afkomstig van het kleine, familiale wijnhuis Viberti in La Morra belichaamt deze Barolo de traditie en passie van meerdere generaties wijnmakers. Met veel aandacht voor detail en respect voor het terroir worden de Nebbiolo-druiven zorgvuldig geselecteerd en verwerkt, wat resulteert in een wijn met een authentiek en persoonlijk karakter. In het glas onthult deze Barolo verfijnde aroma’s van rijpe rode kersen, rozen, specerijen en subtiele tonen van tabak en cacao. De smaak is elegant en harmonieus, met rijpe tannines, frisse zuren en een lange, gelaagde afdronk. Een karaktervolle Barolo die de warme, ambachtelijke aanpak van dit familiebedrijf perfect weerspiegelt en uitstekend samengaat met rood vlees, wild en gerijpte kazen.
Print productfiche
Houdbaarheid
Deze barolo kan je zeker 8 tot 10 jaar bewaren, maar laat zich nu al drinken.
Combinatie gerechten
Schenk deze wijn bij stoofpotten van rund of lam, bij wild, bij geroosterd vlees of bij verouderde kazen.
Algemene info domein
Osvaldo Viberti is een kleinschalig familiedomein uit La Morra, in het hart van de Barolo-regio. Sinds generaties staat de familie Viberti dicht bij haar wijngaarden en terroir, met een sterke focus op kwaliteit, authenticiteit en ambacht. De wijnen combineren de elegantie van La Morra met een persoonlijke, traditionele aanpak die typerend is voor de beste familiebedrijven uit de Langhe
Vinificatie info
De druiven worden geselecteerd uit een assemblage van verschillende wijngaarden. De gisting gebeurt op traditionele wijze in cuve inox gedurende 18 dagen. Malolactische gisting volgt. Vervolgens gaat de wijn voor 10 maand in botti (grote houten foeders)
Rijpingsmethode
Houten foeders (Botti)
Product soort
Wijn
Kleur
Rood
Land
Italië
Regio
Piemonte
Producent
Osvaldo viberti
Appelatie
Barolo DOCG
Jaargang
2021
Type
Rijk Gestructureerd Bewaarwijn
Flesformaat
75cl
Druivensoort
Nebbiolo
Mousserend/Stil
Stil
Droog/Zoet
Droog
Teeltmethode
Conventioneel

alle prijzen inclusief btw. en indicatief zolang niet ingelogd